Vyzretý Pinot noir z Tekova

Pinot noir patrí k velikánom medzi červenými vínami. Vína z tejto starej burgundskej odrody sa vyznačujú svojou dlhovekosťou. Vyzretý Pinot noir D.S.C. 2015 z kolekcie NICHTA toto pravidlo určite potvrdzuje.

Pinot noir

Hrozno na výrobu tohto komplexného červeného vína sme oberali z  čajkovského honu Kruhy  2. októbra 2015 pri výbornej cukornatosti 24,5 °NM. Kvasenie prebehlo vo vinifikátore. Po prekvasení sme mladý Pinot presunuli do drevených sudov. Časť sme nechali zrieť v 1500 litrovom sude a zvyšná časť dostala priestor v 225 litrových sudoch typu barrique. Po dvoch rokoch zrenia v dreve sme náš Pinot scelili a naplnili do ťažkých kónických fliaš. 

Dnes vás tento krásny Pinot noir poteší tmavo rubínovou farba s odleskom pomarančovej kôry. Jeho vôňa je bohatá a intenzívna plná čerešní, sliviek, čiernych ríbezlí a kakaa. V chuti dominujú primárne tóny kôstkového ovocia s jemnou aciditou a integrovanými tanínmi. Hladký a svieži záver vína, ktoré je pripravené na pitie už dnes ale poteší aj o pár rokov.

Akciový kartón (6 fliaš) nášho  NICHTA Pinot noir D.S.C. 2015 si teraz môžete objednať s viac ako 40 % zľavou prostredníctvom nášho e-shopu.

NEWSLETTER

Späť