Medzinárodný deň Cabernetu sauvignon

Štvrtok 29.8.2019 patrí najpestovanejšej odrode na svete – Cabernetu sauvignon. Táto odroda sa pestuje takmer v každej vinohradníckej oblasti a región Tekova nie je vínimkou. Cabernet sa vyznačuje hutnou červenou farbou, plným telom a charakteristickou vôňou po čiernych ríbezliach. Svedčí mu pobyt v drevených sudoch menších objemov a ak ho odložíte na pár rokov do pivnice, určite neurobíte žiadnu chybu. Na Slovensku sme objavili ďalší rozmer tejto slávnej odrody – jeho ružovú podobu. Ružové Cabernety sa vyznačujú expresívnou aromatikou červeného ovocia, v chuti ju doĺňa svieža kyselinka. Sú to idálny spoločníci na leto k bazénu ale aj na dlhé večery v kruhu priateľov.

Tuf a Cabernet

V hornej časti vinohradu na KRUHOCH sú korene Cabernetu vysadené v čistom tufe. Tuf je kameň – sopečná vyvrelina, ktorý sa síce ľahko láme a opracováva, ale má veľmi dôležitú vlastnosť. Cez deň sa nahrieva a v noci udržuje teplotu. Vinič v týchto častiach do zrieva do vyšších cukornatostí a práve tento fakt nám pomáha dopestovať výnimočný Cabernet mimoriadnej kvality.

 

Naša ponuka Cabernetov

Všetky naše Cabernety nájdete v kolekcií FUSION. Táto kolekcia je plná vín z odrôd, ktoré sa pestujú v rôznych vinohradníckych oblastiach svete ale svoje pevné miesto majú aj v našich vinohradoch.

 

FUSION Cabernet sauvignon rosé 2017, ružové, suché

Číry vzhľad s marhuľovo ružovým odtieňom. Intenzívne vo vôni. Čierne ríbezle, kôstkové ovocie s plamienkom škorice. Hroznová chuť so šťavnatou kyselinkou a grepovým záverom. Tento Cabernet sa stal Vínom roka 2018 na Slovensku.

FUSION Cabernet sauvignon rosé 2018, ružové, polosladké

Obľúbený štýl v atraktívnom prevedení. Intenzívna vôňa čiernych ríbezlí a jahodovej zaváraniny s jemným paprikovým tónom. Sladšia, krémová chuť s bohatým ovocným prejavom.

FUSION Cabernet sauvignon 2015, červené, suché

Korenistá vôňa podfarbená tónmi čiernej ríbezle a čučoriedok. Šťavnatá a transparentná chuť s typickou sviežosťou pre región. Harmonické taníny a tabuľka horkej čokolády v dochuti.

 

Ak si chcete tento deň užiť aj vo virtuálnej spoločnosti tisícok ďalších vínomilcov, tak priadajte fotku vášho Cabernetu na sociálnu sieť s hashtagom #CabernetDay
NA ZDRAVIE PRIATELIA!

Na prezeranie obsahu tejto stránky musíte mať 18 alebo viac rokov.
Máte 18 alebo viac rokov?

To view the content of this page you must be 18 years old or over.
Are you 18 years old or over?