Pesecká leánka – bublinky, na ktoré len tak nezabudnete!

Po krátkej odmlke vám opäť prinášame obľúbený pestovateľský sekt z našej jedinečnej Peseckej leánky.

Hrozno na výrobu sektu bolo zbierané pri cukornatosti 19,5 °NM na čajkovskom hone Močiarno už 10. septembra 2019. Išlo o mladú výsadbu, ktorá sa nám ukazuje ako veľmi perspektívna práve na výrobu sektov. Pesecké leánky z tejto lokality majú krásnu odrodovú aromatiku a pre sekty tak potrebné vyššie kyselinky. 

Hrozno na výrobu základného vína sme spracovali čo najšetrnejšie. Po odkalení nasledovala riadená fermentácia až do sucha. V novembri 2019 sme do základného vína pridali tirážny likér, následne víno fermentovalo vo fľašiach po dobu 3 týždňov a teplote 21°C. Pre druhotnú fermentáciu základného vína sme použili rovnaké kvasinky ako pri prvej fermentácií. Po druhotnom kvasení vyzrieval mladý sekt v pivniciach nášho vinárstva po dobu 9 mesiacov. Po uplinutí tejto doby sme ho odstrelili a doplnili expedičným likérom.  

Tieto bublinky sa vyznačujú iskrivou zelenkavou farbou a sviežou intenzívnou vôňou citrusového ovocia a vinohradníckej broskyne. Chuť kopíruje aromatický profil vína. Do popredia sa dostávajú grepové tóny a výrazná, pre Peseckú leánku typická, kyselinka. V závere sa objavuje jemný biskvitový tón. 

Našu Peseckú leánku si môžete zakúpiť v našej vinotéke v Čajkove, prípadne objednať prostredníctvom nášho e-shopu.

Na prezeranie obsahu tejto stránky musíte mať 18 alebo viac rokov.
Máte 18 alebo viac rokov?

To view the content of this page you must be 18 years old or over.
Are you 18 years old or over?